Строительная компания «Дома из сруба »

Деревянные дома и бани от производителя!

 

📞 +38(067) 856-44-65

+38(063) 171-20-11

e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

 

Дикий сруб. Деревянные дома ручной рубки

Саме ручна рубка зрубу (дикий сруб) сприяє високій якості. Все це тому, що ручна обробка дозволяє зберегти захисний шар у дерева. Завдяки цьому деревина виходить довговічною.

Використовуючи колоди великих діаметрів, поліпшується теплоізоляція будинку і зовнішня естетика.

Ручна рубка дуже важка, для цього важлива висока кваліфікація. Спочатку потрібно вибрати діаметр колоди. Це необхідно для рівномірної усадки. Від цього залежить термін існування готового будинку.

Потім колоди чистять від кори, стругають. Завдяки цьому не потрібно продумувати додаткової обшивки стін, утеплення.

Потрібна пропитка колод антисептиком, тоді не буде гниття колод. Всі отвори пропилюються акуратно. Щоб підйом зрубу був рівномірним, потрібно правильно закладати перший вінець. Часто застосовують круглі колоди (кругляк). Рідше - кругляк з протес (колоди стесані з одного боку). Це називається полулафет. А також лафет (стесати з двох сторін). У наш час застосовують два види кутового з'єднання. Перший без залишку ( «в лапу») і з залишком ( «в обло», «в чашу»). Більш поширена рубка «в чашу». Таке з'єднання забезпечує кращу теплозахист і стійкість. Так споруда виглядає красивіше.

Нижній вінець краще збирати з модринових колод. У колодах, що звисають над фундаментом робляться спеціальні прорізи для стоку води. Вінці краще з'єднувати вінцями з модрини, щоб не було зрушень під час висихання. Між вінцями як ущільнювач, кладуть мінеральну вату або мох. Також можна використовувати  стрічки з льноджутового волокна.

В кінці роботи після монтажу зрубу потрібно будинок обробити із зовнішнього боку антисептиком. Він зберігає природні властивості у дерева, захищає від ультрафіолетових променів, які руйнують споруду.

У дерев'яного зрубу є свої плюси.

  1. Екологічна чистота. Дерево може «дихати» і зберігати мікроклімат без спеціального кліматичного обладнання.
  2. Деревина володіє звукоізоляційним властивістю.
  3. Даний матеріал має гарну повітропроникність. У цій властивості конкурентів у дерева практично немає.
  4. Деревина може бути і пожежобезпечною. Для цього необхідно використовувати спеціальні сольові просочення, які містять таку речовину, як антипірен. Дана речовина, всмоктавшись в дерево, практично виключає виникнення пожежі. Якщо раптом трапиться пожежа, то антипірен утруднить поширення вогню.
  5. Якщо правильно використовувати таке житло то воно буде довговічним. В умовах належної експлуатації та обслуговування будинок з деревини(сруб дома) зберігають свій зовнішній вигляд і технічні характеристики десятиліттями.