Строительная компания «Дома из сруба »

Деревянные дома и бани от производителя!

 

📞 +38(067) 856-44-65

+38(063) 171-20-11

e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

 

Проект сруба дома - это начало любого строительства!

Перший етап будь-якого будівництва, будь то масивний котедж або невеликий дачний дерев'яний будиночок (сруб дома), - це вибір проекту будови (проекты срубов). Немає універсальних формул, які допоможуть скласти будь-який проект дерев'яного будинку, але є основні питання, з якими обов'язково потрібно визначитися, приділивши їм належну увагу.

Кількість членів сім'ї, їх потреби і смаки - одне з таких питань. Нюансів в дерев'яному будинку може бути дуже багато. Краще якщо в обговоренні проекту будинку візьмуть участь всі члени сім'ї, висловивши свої побажання і озвучивши очікування. 

Не менш важливим є в складанні проекту фінансове питання. Бюджет, розрахований на будівництво дерев'яного будинку, визначає, чи буде це економічний варіант забудови в кілька етапів, або грунтовне безперервне дороге будівництво.

Умови місцевості, вид грунту на ділянці, його форма і розташування відносно сторін світу - теж не дрібниця. Тільки провівши обстеження всі особливості ландшафту ділянки і проаналізувавши проблемні сторони і переваги території, можна починати проектування дерев'яного будинку. Важливо продумати всі деталі будинку до початку будівельних робіт, кілька разів все перевірити ще раз і остаточно утвердитися з проектом. 

На що звернути увагу при виборі проекту

Кожен проект індивідуальний і вирішує свої задачі. Однак є основні правила, якими не слід нехтувати, вибираючи проект. Вони допоможуть більш точно сформулювати свої бажання і відобразити це на папері у вигляді математично вивіреного проекту будинку.

1.Важливо визначити функцію будинку. Перш ніж приступити до проектування, потрібно зрозуміти, буде це будинок для постійного проживання або для сезонних заїздів. Основна функція будинку істотно вплине на розмір будинку, будматеріали, пристрій опалення або його відсутність та багато іншого.

2.Розмір ділянки впливає на розмір дерев'яного дома. Розміри ділянки впливають на розмір будинку. Вважається, що будинок не повинен займати більше чверті всього простору ділянки. З розрахунком на те, що прилеглу територію можна облагородити і використовувати як додатковий простір для створення затишної атмосфери: можна встановити альтанку або спорудити ставок, висадити розарій або зробити дитячий майданчик. Навіть якщо в найближчих планах ви не розраховуєте споруджувати додаткові об'єкти на своїй ділянці - подумайте про перспективу і майбутніх бажаннях.

3.Форма будинку повинна бути зручна для життя. Можна намагатися бути оригінальним чи піддатися модним тенденціям в архітектурі та спорудити для своєї родини об'єкт справжнього мистецтва. Але чи буде він функціональним і зручним для проживання? Класичною формою житлових будинків є куб, який не тільки виглядає естетично, комфортний для життя в ньому, а й знижує теплові втрати будинку, так як площа зовнішніх стін виходить невеликою. А урізноманітнити класику можна за рахунок незвичайного ганку, веранди, балконів та інших рішень.

4.Проект будинку повинен бути максимально функціональним. Підсобні приміщення, такі як: комори, топочна, майстерня та інші, - доцільніше розміщувати під одним дахом з будинком. Як показує практика, в експлуатації це рішення дуже зручно, а будівельні роботи обходяться на порядок дешевше.

5.Питання з комунікаціями. Комунікації (газ, водопостачання, опалення) можуть бути централізовані, тобто вже наявні в населеному пункті і автономні. Чи не залежати від інших допоможе установка локальних споруд: очисних, опалювальних та інших. Продумати систему комунікацій, розташування на ділянці і схему внутрішніх мереж і їх подальше обслуговування - принципове завдання. Як правило для котельні передбачається окремо приміщення, а кухня та санвузли розміщуються близько один від одного для раціонального пристрою мереж.

6.Транспорт. Гараж або місце стоянки автомобіля (автомобілів) повинен бути внесений в план, хоча б на перспективу. Можна передбачити прибудований або окремо стоячих гараж або навіс.

Питання, які вже позначені, вимагають детального опрацювання, в тому числі спільно з архітекторами і забудовником. Затвердивши проект дерев'яного будинку, можна приступати до будівельних робіт.