Строительная компания «Дома из сруба »

Деревянные дома и бани от производителя!

 

📞 +38(067) 856-44-65

+38(063) 171-20-11

e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

 

Отделка потолка в деревянном доме (бане)

Дерев'яні  будинки (деревянные дома) сьогодні особливо популярні у забудовників. Причин для цього багато, але особливо модними вони стають тому, що різні дизайнерські пропозиції тільки підкреслюють єство і природність таких будинків. Сучасні дизайнерські пропозиції стосуються не тільки дерев'яних зрубів (проекты срубов), а й унікальних оздоблювальних матеріалів, призначених для оформлення будинку в будь-якому оригінальному стилі.

Але будь-який варіант творчого рішення, незалежно від матеріалу обробки, як і вся робота з облаштування стелі починається з обробки конструкції антисептиком і утепленням даху. Дерев'яна поверхня підлягає обробці антисептиком.

Коли стеля дерев'яного будинку (сруб дома) є окремі елементи конструкції даху, то вони оброблені ще при проведенні монтажу покрівлі(монтаж кровли). В такому випадку етап обробки пропускається, і забудовнику можна приступати безпосередньо до робіт з утеплення зводу. Хоча зайвої повторна обробка не буде.

 

Утеплення стелі

Не потрібно забувати, що обробка стелі в дерев'яному будинку завжди робиться після її утеплення. Різноманітні конструкції дахів(кровля деревянного дома) дозволяють застосовувати найрізноманітніші матеріали, в тому числі і на горищах.

Раніше при виробництві покрівельних робіт широко застосовувалися традиційні утеплювачі - мінеральна вата, пінопласт і скловата. Сьогодні ринок будівельних матеріалів насичений великим вибором утеплювачів, розрізнити які можливо за якістю виконання навантажень і трудомісткості технології виконуваних робіт.

Технологія утеплення даху представляє наступний алгоритм виконання робіт:

* Гідроізоляція;

* Теплоізоляція;

* Пароізоляція.

Сучасні матеріали дозволяють з'єднувати «три в одному» і сьогодні можна зустріти утеплювач, в якому присутні всі три перерахованих вище елемента і який підлягає простому монтажу в обрешітку.

Якщо забудовник зупинив свій вибір на утепленні горища дерев'яного будинку, краще застосовувати сипучі утеплювачі, такі як керамзит, піноізол або крихту з полістиролу. Вони легше укладаються і володіють хорошими експлуатаційними характеристиками.

 

Наступний етап - оздоблення стелі

Коли утеплення закінчено, і стеля чудово заізольована від шкідливого впливу природного середовища, можна переходити до іншого етапу робіт - декорування стель. Який вибрати матеріал для оздоблення стелі в дерев'яному будинку(сруб дома), а також, який варіант і який дизайн йому надати, кожен господар вирішує індивідуально. Існує кілька стандартних варіантів, на які забудовнику слід звернути увагу. Це декоровані стелі:

* З гіпсокартону;

* Деревини;

* Пластикових панелей.

Найгармонійнішою і естетично - злагодженою буде дерев'яна обшивка, однак оздоблення стелі в дерев'яному будинку гіпсокартоном істотно розширить потенційні можливості будови і послужить тривалості експлуатації декору. Легко миються пластикові панелі не зажадають стомлюючого догляду за поверхнею, тому такий варіант не варто скидати з рахунків. До того - ж пластик надійний і довговічний, що дозволить надовго забути про новий ремонт. В кінцевому рахунку, будь-які варіанти оздоблення стелі, цілком доступні і практичні

 

Поєднання дерев'яної обшивки з конструкцією зрубу

Багато забудовників розцінюють дерев'яний будинок як будову, що складається виключно з дерев'яних конструкцій, тому і внутрішнє оздоблення будинку також повинно відповідати розробленій концепції. Якщо це будинок з дерева - так вже повністю дерев'яний! Така вимога до будівництва цілком природна і закономірна.

Приступаючи до виконання робіт з оздоблення стелі в дерев'яному будинку, слід враховувати особливість. Творчих дизайнерських рішень в них можна застосувати набагато більше, ніж в при виконанні аналогічних робіт в стандартній квартирі. Тут, на відміну від квартирного приміщення, загальному дизайну можуть сприяти окремі елементи конструкції - балки і крокви, які  дозволять домогтися істотного ефекту. Одним з традиційних дизайнерських рішень є варіант поєднання первозданних рублених або брусових стін з класичною стелею світлого кольору, що надає загальну гармонію в декорі будинку і відповідає обраній архітектурній концепції.

 

Вагонка

Забудовникам слід звернути увагу на такий натуральний матеріал, як вагонка, який використовується в традиційній обробці дерев'яних будинків. Перевірена часом, оброблена дошка зі спеціальним боковим пазом і шпунтом, вагонка має різні розміри і різну структуру поверхні. Слід зазначити, що і конструкції замків теж бувають різними.

Серед всіх переваг екологічно чистого матеріалу, слід виділити особливі:

* Унікальна гармонія несучих дерев'яних конструкцій і стелі з вагонки;

* Міцність, тривала експлуатація, шумоізоляція, естетика і тепловіддача;

* Можливість будинку «дихати».

 

Шпунтовані  панелі

Ще одним способом обшивки є застосування такого матеріалу, як панелі зі шпони. За ціною вони трохи перевищують вартість вагонки, однак легкі при монтажі та надійні при експлуатації. Шпоновані панелі в змозі створювати ефект будь-якого матеріалу, а різноманітні фактури нагадують цінні породи деревини. Підбираючи потрібний матеріал, забудовнику є на чому зупинити свій вибір - колір і розмір завжди порадують око і додадуть дерев'яному будинку неповторний ефект дизайнерського рішення. Зібрати таку стелю може навіть аматор, що не володіє спеціальними знаннями і вміннями.

 

Стеля з масиву

Природним і натуральним варіантом обробки є застосування престижних панелей з якісних порід листяних дерев, що істотно впливає на їх міцність і довговічність. Відрізняються простотою і легкістю монтажу.

 

Стеля підшивання рельєфного типу

Стеля підшивання рельєфного типу прикріплюється до основи, а не до спеціальних брусів або металевих профілів, що дозволяє істотно полегшити монтаж стелі. Бруси зі своєрідною структурою деревини, монтуються на старе покриття, після чого обробляються спеціальним розчином і лаком. За допомогою таких колотих брусів на стелі створюється унікальний орнамент.

 

Стандартна штукатурка

Атмосфера затишку і тепла в будинку створюється за допомогою світлої класичної стелі, а матеріалів для такого ефекту ринок будматеріалів пропонує величезну кількість. У минулі роки затребуваною і популярною була класична штукатурка: на сітку з дранки, набиту на дерев'яне перекриття, наносили шари штукатурки.

Даний метод є досить ефективним, навіть в будинках сучасних конструкцій. Але якщо ви бажаєте заощадити сили і час, необхідний для штукатурення стелі, то скористайтеся більш сучасними технологіями, такими, як застосування гіпсокартону. Кінцевий результат буде оригінальним і позитивним.

 

Гіпсокартон

Обшивка стель гіпсокартоном правильне і мудре рішення. Гіпсокартон незамінний матеріал при виробництві багаторівневої стелі зі складними конструкціями. Унікальність гіпсокартону полягає в тому, що в мокрому вигляді це легкий і податливий оздоблювальний матеріал, а при висиханні має достатню міцність.

Найбагатший вибір різних варіантів обробки стелі, дає нам право вибору потрібного матеріалу, а в поєднанні з творчими здібностями і старанністю, дозволять створити справжній шедевр. Дерев'яні будинки з адекватною обробкою несуть в собі заряд позитивної енергії і можливість проживання в екологічно чистому приміщенні, що неодмінно позначиться на позитивних емоціях і здоров'ї мешканців такого будинку!