Компания «Дома из Сруба»  

E-mail: stroy-dd@ukr.net

Тел.: 067 856 44 65

Уход за деревянным домом

 

В даному розділі наведені основні рекомендації з утримання дерев'яного будинку, адже дерево - не просто довговічний, але також і «живий» матеріал, повністю органічний. Тому за ним потрібен особливий догляд, здатний продовжити термін життя дерев'яного будинку.

При роботі зовні будинку необхідна особлива акуратність і ретельність виконання робіт. Наприклад, важливо знати, що при видаленні взимку снігу з даху можна пошкодити покрівлю. Зрозуміло, ще на етапі проектування нашими фахівцями враховується несуча здатність дахи з урахуванням снігових навантажень. Але, тим не менш, обережність не зашкодить - сніг з даху слід видаляти тільки якщо його кількість сильно перевищує нормальну (розрахункову) навантаження, і робити це акуратно і дбайливо. Але не тільки в зимовий період покрівельні поверхні мають потребу в чищенні: восени необхідно очищати водостічні жолоби і зливні труби від сміття та опалого листя. Також потрібно обов'язково стежити за станом окремих фрагментів черепиці і негайно замінювати потріскані або розламані елементи. Регулярна перевірка кріплення димових і вентиляційних труб дозволить вчасно відстежити виникнення зазору між ними і дахом внаслідок усадки будинку.

Догляд за фасадом дерев'яного будинку, в цілому, зводиться до перевірки щільності його стін. Усадки стін з часом не уникнути, однак при виявленні відкритих швів на стінах необхідно з'ясувати, що заважає природній усадці  в цій точці і усунути причину. Якщо пошук причини не дав результатів, тимчасовим рішенням може стати стяжка конструкції до повного закриття з'єднання. Однак у такій ситуації краще відразу звернутися до компанії,  яка вибудувала Ваш будинок.

Одним з ключових моментів експлуатації малоповерхового будинку на початковому етапі є первинний запуск системи опалення. Температуру всередині будинку не можна відразу запускати на необхідну для проживання величину - це робиться поступово, протягом тривалого терміну. Влітку температура в будинку при тестуванні опалення не повинна бути вище, ніж зовні, взимку - не повинна перевищувати плюс 10-15 градусів до повного прогріву будинку цілком. Також бажано в першу зиму після заселення підтримувати температуру опалення на рівні максимум 20 градусів. Якщо дерев'яний будинок має кілька поверхів або мансарду, при першому пуску опалення перекривається подача тепла в опалювальні елементи другого поверху, щоб рівномірно відрегулювати прогрівання по поверхах. При включенні системи опалення на повну потужність станеться перегрів внутрішньої частини  стін і різке падіння вологості дерева всередині них - така різка усушка внутрішньої частини спровокує утворення тріщин, розкриття швів між колодами, брусом і викличе викручування за рахунок різної вологості по діаметру колоди й перетину бруса.

Можливими причинами відсутності усадки будинку є наступні ситуації:

·        дошка лиштви вікна чи двері прибита цвяхами до стіни - необхідно перевірити кріплення дощок зсередини і зовні стін, видалити помилково прибиті цвяхи і прибити наличники к обсадці або коробці вікна, двері;

·        малий усадочний  простір над вікном або дверима - слід відпиляти лиштва, що закриває отвір, і видалити утеплювач так, щоб зазор між колодою і рамою був близько 30 мм після усадки стіни;

·        обсада прибита до стіни або  гвинт, що кріпить віконну(або дверну) коробки занадто великий і проникає наскрізь обсади в стіну - на жаль, усунення цієї помилки неможливо без зняття вікна / двері і його перестановки.

Звертаємо Вашу увагу - всіх цих проблем можна уникнути  в разі будівництва Вашого дерев'яного будинку професіоналами, які використовують перевірені технології домобудівництва і мають відповідний досвід роботи з деревом.

Основні рекомендації по догляду за внутрішніми стінами дерев'яного будинку аналогічні радам для зовнішніх стін. Аналогічні і можливі причини відсутності усадки.

Забарвлення дерев'яного будинку для підтримки естетики будови рекомендується проводити кожні 5-10 років. При цьому важливо пам'ятати, що вологість деревини перед фарбуванням повинна бути не менше 20%. Фарбування здійснюється на очищену від старих шарів фарби і вирівняну  поверхню стін. Цвяхи та інші металеві частини фарбуються грунтовкою для захисту від іржі, відстаюча від сучків смола видаляється і їх поверхня покривається лаком. Також перед подвійним накладанням фарби (прозорої чи ні) вся поверхня стін покривається стійким деревним грунтом для захисту від гниття.

Внутрішнє фарбування стін оновлюється по мірі зносу, а підлогу необхідно лакувати відразу, як зношується попереднє покриття лаком. За технологією фарбування внутрішніх стін слід дотримуватися тих же рекомендації: поверхня очищається, сучки обробляються лаком і забарвлюються деревним грунтом проти гниття, стіна покривається прозорим або кольоровим деревним воском, який необхідно оновлювати кожні 5 років.

При догляді за вікнами та дверима дерев'яного будинку необхідно стежити за щільністю прилягання карниза над вікном. Найбільш частою проблемою на цій ділянці є течі на кінцях рамних стійок козирка, тому їх необхідно заповнити еластичним водостійким герметиком. Також потрібно регулярно перевіряти з'єднання між стіною і верхнім лиштвою на предмет гниття. Зазвичай кріплення двірей здійснюється до обсадити регулювальними гвинтами. Якщо двері занадто щільно прилягає з одного боку, необхідно відрегулювати гвинти, щоб на кожній стороні зазор став однаковим. Якщо потрібна значна пригонка, краще спочатку зняти лиштви й перевірити усадочний простір над дверима.

При наявності балконів і терас, необхідно періодично регулювати домкрати стовпів і підтягувати болти кріплень. Також особлива увага приділяється «вологим» приміщенням - сауні, ванній, бо постійна вологість може стати причиною знебарвлення і гниття стін і підлоги. У цих приміщеннях слід регулярно оглядати нижню частину стін і при перших ознаках гниття вживати термінових заходів. По-перше, необхідно видаляти цвіль і визначити причину намокання - нею може бути і поточна вздовж стіни під плінтусом вода. По-друге, слід перевірити, чи немає тріщин в місцях з'єднання плитки для підлоги, при видаленні кількох плиток потрібно випробувати на стійкість проти вогкості горизонтальний ряд кладки. При знаходженні причини течі, необхідні заходи вживаються тільки після повного висихання поверхні.

Якщо перший поверх будинку виконаний по балках, слід щовесни перевіряти, щоб вентиляційні отвори в цоколі завжди були відкриті. Якщо через мороз тріснув фундамент, або будинок зрушився, необхідно посилити теплоізоляцію навколо будови - але цей вид робіт краще всього довірити фахівцям.

При облаштуванні ділянки навколо будинку важливо також пам'ятати, що листові чагарники, посаджені занадто близько до стін будинку, можуть стати причиною гниття дерев'яних стін. Також може нашкодити дощова вода з зливних труб, якщо її не спрямувати далі від фундаменту через поверхневий бетонний канал.

Якщо Ви не знайшли в даному розділі відповідей на цікаві питання за змістом дерев'яного будинку - звертайтеся до наших фахівців по телефону або задайте своє питання на сайті.

Заказывайте сруб прямо сейчас!!! 

 

Тел.: 067 856 44 65

Тел.: 063 171 20 11

E-mail:     Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Сайт www.дома-из-сруба.com.ua

 

 Еще статьи: 

 

Main Menu